szwajcaria_2005.jpg

Szwajcaria – Szwajcarska Telewizja ujawniła już 5 artystów, którzy walczyć będą o reprezentowanie Szwajcarii na Eurowizji 2006. Nie są to jednak wszyscy, którzy wezmą udział w preselekcjach, zgłoszenia nadal napływają do telewizji. Nadawca szwajcarski postanawia i w tym roku wysłać znanego muzyka na Eurowizję. W ubiegłym roku był to zespół Vanilla Ninja, który zajął wysokie 8. miejsce.

W tym roku, jak narazie, w gronie chętnych znaleźli się:

1. Andreas Lundstedt, członek zespołu Alcazar. Zespół jak narazie zrobił sobie przerwę w koncertowaniu, a sam Andreas w pojedynkę chce spróbować swoich sił na Eurowizji.

2. zespół Schandmaul, grupa z Niemiec. Uprawiają oni nowoczesną muzykę. Nie są znani w Polsce, ale w krajach niemieckojęzycznych odnieśli spory sukces – na swoim koncie mają już 6 płyt.

3. zespół Lunik, którego najważniejszą osobą jest wokalistka Jeal. Lunik to trio ze Szwajcarii.

4. Mia Aegerter, wokalistka z Niemiec. Chciała reprezentować swój, własny kraj na Eurowizji 2005 – nie udało jej się, więc próbuje sił po stronie szwajcarskiej.

5. Subway to Sally, bardzo popularny zespół z Niemiec. Grupa prezentuje mroczne, rockowe rytmy. Mają już w swym dorobku 8 płyt.

Jak narazie ta piątka to pewni kandydaci do reprezentowania Szwajcarii na Eurowizji 2006. Zgłoszenia trwają jednak do 14 października 2006, więc na pewno pojawi się więcej znanych nazwisk.

dvd_cd.jpg

Europa – w Internecie trwa sprzedać całej kolekcji eurowizyjnych materiałów DVD i CD. Cały komplet (2 płyty DCD i 2 płyty CD) kosztuje 101,80 Euro, lecz przy zakupie całości cena spada do 89,95 Euro. Płyty zakupić można na Eurovision Shop !

1 płyta CD:

Zawiera ona 28 zwycięskich utworów z lat 1956-80 oraz 22 inne piosenki z Eurowizji z tych lat.
Koszt tej płyty to: 22,95 Euro.

2 płyta CD:

Zawiera ona utwory z lat 1981-2005, w tym połowa z nich to te, które wygrały Eurowizję w tych latach. A druga połowa to inne piosenki, które mimo tego, że nie wygrały zapadły wszystkim w pamięć. Koszt tej płyty to: 22,95 Euro.

1 płyta DVD:

Zawiera ona nagrania video wszystkich zwycięzców (i nie tylko) z lat 1956 – 1980.
Koszt tej płyty to: 27,90 Euro.

2 płyta DVD:

Zawiera ona nagrania video wszystkich zwycięzców (i nie tylko) z lat 1981 – 2005.
Koszt tej płyty to: 27,90 Euro.

prowadzacy---.jpg

Dania – wiadomo już kto poprowadzi Wielkie Eurowizyjne Show, które odbędzie się 22 października 2005 w Kopenhadze i które będziemy mieli okazję oglądać w naszych telewizorach tego samego dnia.
Parą prowadzących będą: Katrina Leskanich i Renars Kaupers.

Katrina Leskanich to zwyciężczyni Eurowizji z roku 1997 – reprezentowała ona wtedy Wielką Brytanię. W tym roku chciała reprezentować Szwecję, jednak nie udało jej się to.

Renars Kaupers wraz ze swoim zespołem Brainstorm (znanym w Polsce) też brał udział w Eurowizji, w roku 2000, reprezentując Łotwę. Grupa zajęła III miejsce. Renars w 2003 roku miał już styczność z byciem prowadzącym, albowiem był gospodarzem Eurowizji 2003 w Rydze.