a.jpg

Macedonia – dziś (22 września 2005) telewizja macedońska ujawniła szczegóły związane z wyborem reprezentanta tego kraju na Eurowizję dla Dzieci 2005.
Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć jak wygląda reprezentant Macedonii, czyli Denis. Telewizja udostępnia także materiały związane z macedońskimi preselekcjami, są to:

- VIDEO Z ZAPISEM PRESELEKCJI

- ZWYCIĘSKĄ PIOSENKĘ – „Rodendeski baknez”

- GALERIĘ Z PRESELEKCJI

Moim zdaniem tegoroczna piosenka, która reprezentuje Maceodnią przedstawia wysoki poziom i może być jedną z faworytek tegorocznego konkursu. Ale to sami oceńcie, klikając na link powyżej z mp3 piosenki. Niektórzy może zauważą jakiś drobny związek tej piosenki ze zwycięską piosenką Eurowizji 2005 – grecką „My number one” :)

f.jpg

Szwecja – Lena Philipsson, która reprezentowała Szwecję na Eurowizji 2004, wydała nowy singiel o tytule „Unga Pojkar & Äldre Män” („Młodzi chłopcy i starsi mężczyźni”).

Lena to bardzo popularna piosenkarka w swojej rodzinnej Szwecji. Już niebawem wypuści swoją kolejną płytę o nazwie „Jag Ångrar Ingenting” („Niczego nie żałuję”). Ma ona ukazać się 26 października 2005.
Strona Wokalistki.