jesc2006.jpg

Europa – zbliża się Eurowizja dla Dzieci 2005, odbędzie się ona 16 listopada 2005 w Belgii, w mieście Hasselt. Jednak już trwają negocjacje na temat miejsca organizacji Eurowizji dla Dzieci 2006…

Pod uwagę branę są trzy kraje, są to: Holandia, Rumunia oraz Chorwacja.
Chęć organizowania Eurowizji dla Dzieci 2006 wyraziły najwcześniej Rumunia i Chorwacja, oba te kraje mają duże szanse na organizację z tego względu, że jak dotychczasz Eurowizja dla Dzieci nie odbyła się nigdy we wschodniej Europie, jak narazie miała miejsce w Danii i Norwegii. Żeby zachować równowagę i niedyskryminować części wschodniej naszego kontynentu, Eurowizja dla Dzieci 2006 powinna odbyć się w którymś z państw Europy Wschodniej.
Problemem, jeśli chodzi o organizację Eurowizji dla Dzieci 2006 w Chorwacji czy Rumunii są jednak bariery finansowe. Szczególnie ma się tu na myśli Rumunię, której trudno by było zorganizować tak prestiżową i drogą imprezę muzyczną.

Holandia również zgłosiła chęć organizacji Eurowizji dla Dzieci 2006, kraj ten pewnie bez problemu poradził by sobie z takim festiwalem – w końcu Holandia organizowała już Eurowizję dla Dorosłych i na pewno na brak funduszy nie narzeka, ale czy nie warto dać szansy biedniejszemu krajowi ? Pozytywnym przykładem może być tu Ukraina, która w tym roku zorganizowała wspaniałą Eurowizję dla Dorosłych.
Kto będzie organizować Eurowizję dla Dzieci 2006 dowiemy się pewnie w ciągu najbliższych miesięcy…

Flaga_polska.gif

Chciałem przytoczyć kilka wypowiedzi polskich muzyków, których Serwis Eurowizja.Blog.PL zapytał o udział w Eurowizji 2006 !!!

kayah_-_nie.jpg

Kayahprawdę mówiąc skutecznie odmawiam udziału w Eurowizji od wielu lat. Po pierwsze nie znoszę konkursów. Moim zdaniem nie licują one z prawdziwą sztuką, a ja mam zamiar postrzegać się jako prawdziwa artystka. Muzyka to nie sport, by się ścigać. Po drugie, to co się dzieje na scenie tego festiwalu (Eurowizji) jest od sztuki wielce dalekie. Poziom jest haniebnie niski, estetyka pretensjonalna tak, że od lat służy mnie, jak i moim przyjaciołom za najlepszą w świecie komedie. I wbrem temu co się mówi u nas w kraju, oraz prawdopodobnie na Węgrzech, Ukrainie i Cyprze, większość świata związanego z prawdziwym ruchem w muzyce ma też do tego taki stosunek. To jest festiwal baletu, a nie piosenki ! Coś co moja babcia określała mianem „złotego nocnika”. Przepraszam jeśli kogoś obraziłam. Nie to było moją intencją, ale było nią uświadomienie ludziom papy jaką są zalewani i tego, że wmawiane jest im, że to wydarzenie kulturalne na skale światową. Proszę wyobrazić sobie Milesa Davisa na Eurowizji, albo Maxwela, Nore Jonem i wielu innych, którzy trzęsą tym światem – to poprostu śmieszne …

ewelina_flinta.jpg

Ewelina FlintaJak narazie nie mieliśmy żadnych planów związanych z udziałem w Eurowizji. Ale kto wie – nic nie jest wykluczone, może kiedyś spróbujemy. (wypowiadał się menager Eweliny Flinty)

image1.jpg

Goyabraliśmy już udział w preselekcjach w 2004 roku – wtedy zostaliśmy zauważeni. Chcemy wystąpić na tym konkursie ! Weźmiemy udział w preselekcjach do Eurowizji tylko wtedy, kiedy TVP zorganizuje głosowanie poprzez SMS-y !

Za wypowiedzi dziękuje – pytania zadawał serwis Eurowizja.Blog.PL

UWAGA !!!
Przez najbliższe 10 dni na Eurowizja.Blog.PL nie będzie newsów i wiadomości ze świata Eurowizji. Spowodowane jest to moim wyjazdem do Niemiec na wymianę polsko-niemiecką :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na ESCtenbit(blog partnerski) !!!