faajni.jpg

BELGIA – piosenka, którą reprezentanci Belgii, grupa The Krazy Mess Groovers wykona na Konkursie Eurowizji 2007, jest już opublikowana i mamy okazję jej wysłuchać. Propozycja Belgów będzie jedną z bardziej oryginalnych kompozycji na tegorocznym konkursie.
Utwór „Love power” to kompozycja w stylistyce typowej dla belgijskiej grupy. Rytmy funky i disco to dźwięki, które przeważają w piosence. Chwytliwy, dyskotekowy refren i silna indywidualność zwiększa szanse utworu na Eurowizji. Czy słabe wyniki Belgii wreszcie się zakończą ? Czy po klęsce Kate Ryan przyszły dla tego kraju dobre lata ? To oceni już europejska publiczność w maju. Póki co pozostaje nam możliwość zapoznania się z belgijską propozycją. Pobrać można ją TUTAJ !!!

peikna.jpg

Cypr – dzisiejszy dzień nazwać możemy dniem cypryjskim, bowiem za kilka godzin poznamy piosenkę, która reprezentować będzie ten kraj na majowej Eurowizji. Reprezentanta Cypru znamy już od miesięcy, jest nią Evridiki – zagadką ciągle pozostaje jednak piosenka jaką wykona w Helsinkach.
Mimo że znamy tytuł utworu (Comme ci comme ça) oraz słabej jakości fragmenty kompozycji, jesteśmy bardzo ciekawi i z niecierpliwością czekamy na całość piosenki. Po Evridiki spodziewać możemy się bowiem muzyki POP na wysokim poziomie. Oprócz emocji związanych z cypryjskim wyborem, dla polskich fanów Eurowizji wieczór na Cyprze będzie ważny także z innych względów. Jako goście specjalnie wystąpią bowiem polscy przedstawiciele, The Jet Set z „Time To Party„. Oprócz nich pojawią się reż reprezentanci Malty (Olivia Lewis), Rumunii (Todomondo) oraz Białorusi (Koldun).
Od godziny 20:15 będziemy mieli okazję śledzic preselekcje na Cyprze na żywo w Internecie. Adres transmisji w sieci to www.cybc.com.cy/live/CySat.ram
Emisja także w telewizji RIK SAT i RIK 1.

***

Białoruś – jedynie kosmetycznych zmian w linii melodycznej dokonał Koldun w swojej nowej wersji utworu eurowizyjnego „Work your magic„. Link do utworu: TUTAJ.

Armenia – dziś w Armenii rozpoczynają się preselekcje narodowe. Pierwszy półfinał, jaki się dzisiaj odbędzie wyłoni trójkę finalistów. Wyboru dokonają Jurorzy (2 piosenki) i widzowie (1 piosenka). Uczestnicy I półfinału armeńskich preselekcji narodowych to: Jacklina Tumanyan, Hariel Sando, R.P, Nelly Poghosyan, Gevorg Martirosyan, Asta, Arshaluys Sargsyan, Sergey Grigoryan, Emmy i Erik.