Finały sobotnie (wyniki):

belgar.jpg

BUŁGARIA – znamy już pierwszego wyłonionego dzisiaj reprezentanta. Jest nim duet z Bułgarii, tworzą go Elitsa & Stoyan. W czasie preselekcji wykonali oni utwór o tytule „Voda„.
Zwycięska kompozycja, która w tym roku reprezentować będzie Bułgarię to utwór z typowo folkowym, bałkańskim wokalem i elektronicznymi rytmami. Instrumenty przeważające w kompozycji to bębny, oprócz nich ułyszymy wiele komputerowych dźwięków. „Voda” to klimatyczny i oryginalny utwór, czy doprowadzi Bułgarię do finału Eurowizji 2007 ? Tego nie wiemy…
TOP 3 preselekcji bułgarskich przedstawia się następująco:

01. Elica & Stoyan- ”Voda” – 31376 głosów
02. KariZma- ”Fool for you” – 5232 głosów
03. Sofi Marinova & Ustata- ”Your” – 4345 głsów

Zagadką jest jak tego typu utwór zostanie oceniony przez europejską publiczność na Konkursie Eurowizji. Czy ciekawe, jak dotąd, eurowizyjne propozycje bułgarskie zostaną wreszcie docenione ? Czy tegoroczny utwór Bułgarii pozwoli wejść jej do finału ?
Utwór bułgarski pobrać można TUTAJ !!!

wegrulle.jpg

WĘGRY – wybrały już również i Węgry, które w tym roku nie organizowały preselekcji narodowych. Ich reprezentant wyłoniony został na podstawie głosowania na najlepszego debiutującego muzyka Węgier. Największą liczbę głosów zebrała Magdi Rúzsa i to ona pojedzie do Helsinek w barwach swojego kraju.
W plebiscycie na najlepszego debiutanta węgierskiego brało udział sześciu muzyków, w tym większość grup rockowych. Zwyciężczyni, Magdi Rúzsa ma teraz za zadanie przedstawić utwór jaki wykona na Konkursie Eurowizji. Poznamy go pewnie w niedługim czasie.

ohhh.jpg

ŁOTWA – Łotysze wybrali już swojego reprezentanta. W roku 2007 na Eurowizji Łotwę reprezentować będzie grupa Bonaparti.lv – zespół składa się z 6 mężczyzn. Wykonają oni utwór „Questa Notte” w języku włoskim.
Bonaparti.lv to grupa wykonująca muzykę operową, ich eurowizyjna propozycja zachowana jest więc w takowej stylistyce. Będzie to kolejny utwór, obok piosenki z Bułgarii, który charakteryzuje się dużą oryginalnością i indywidualnością. Mimo że Słowenia i teogorczna kompozycja eurowizyjna z tego kraju wokalnie podobna jest to piosenki łotewskiej, wydaje się ona jednak o wiele bardziej atrakcyjna i ciekawa.
Piosenkę łotewską pobrać możecie TUTAJ !!!

slonko.jpg

MACEDONIA – zakończyły się także preselekcje w Maceodnii. Widzowie z 11 regionów tego kraju wybrali zwycięzce, który reprezentować będzie Macedonię na Konkursie Eurowizji 2007. Wybór padł na młodą wokalistkę Karoline Gocevą i piosenkę „Mojot svet„.
Karolina zwyciężyła wyraźną przewagą punktów nad swoimi rywalami. W Helsinkach wystąpi ona z melodyjną, folkową piosenką. Wyniki preselekcji macedońskich przedstawiają się następująco:

144 punkty – Karolina Goceva „Mojot svet”
105 punktów – Tamara Todevska „Kazi koj si ti”
093 punkty – Lambe „Belo e se”
071 punktów – Maya & Jovan Jovanov „1,2,3″
067 punktów – Elena Petreska „Pejam”
040 punktów – Sanja lefkova „Zosto tokmu ti”
030 punktów – SooperNova „Potseti me”
030 punktów – Gjorgji Krstevski „Dozdovi”
029 punktów – Biba Dodeva „Cuvaj me”
025 punktów – Andrijana Janevska „Epizoda”
017 punktów – Marjan Stojanovski „Ostani”
016 punktów – Ivana Andonovska „Ne ima”
015 punktów – Vasil Garvanliev „Pomogni mi”
009 punktów – Maja Pancev „Vljubena i mila”
005 punktów – Deyana Nikolovski „Nebo”

Teogorczna reprezentantka Macedonii wystąpi najpierw w półfinale Konkursu Eurowizji. Jeśli, jak co roku, państwu temu dopisze szczęście to przedstawiciela Macedonii zobaczymy i w finale (jak w latach 2004-2006).
Piosenkę macedońską pobrać można TUTAJ !!!

zajebisci.jpg

HISZPANIA – późno w nocy, po godzinie 2:00 zakończył się finał hiszpańskich preselekcji do Eurowizji 2007. Selekcje „Mision Eurovision”, które trwały grubo ponad miesiąc zwyciężył męski boys band NASH z piosenką „I love you mi vida„. Czwórka młodych mężczyzn, jaka tworzy grupę reprezentować będzie Hiszpanię na majowej Eurowizji.
Każdy z pięciu finalistów wykonał 5 jednakowych piosenek. Dzieki temu widzowie zagłosować mogli osobno na najlepszą piosenkę i najlepszego artystę. Spośród 25 występów, telewidzowie wyłonili 5 najlepszych i pomiędzy nimi rozegrała się ostateczna walka. Jej wyniki wyglądają następująco:

01. NASH – „I love you mi vida” – 85 pkt.
02. Mirela – „La Reina del la nocha” – 67 pkt.
03. Nazaret – „Tu voz se apagara” – 44 pkt.
04. NASH – „Busco una chica” – 20 pkt.
05. Nazaret – „Busco una Hombre” – 4 pkt.

Hiszpania i grupa NASH bezpośrednio wystąpią w finale majowej Eurowizji. Utwór hiszpański pobrać można TUTAJ !!!

Półfinały sobotnie (wyniki):

Armenia – w Armenii zakończył się drugi półfinał preselekcji narodowych, po którym znamy już finałowy skład preselekcyjny. Już jutro Armenia wybierze swojego reprezentanta.
Z dzisiejszego półfinału do finału trafili: Hayko (wybrany przez Jury), Emmi (wybrany przez Jury), Karine Asiryan (wybrana przez widzów) oraz Meri Voskanian (dzika karta).
W finale, który odbędzie się jutro zmierzą się więc:

01. Hayko – Antime you need
02. Emmi – You’ve done it
03. Karine Asiryan – Your heart is hot
04. Meri Voskanian – Carry me in
05. Arina Hovhannisyan – Colour of my tears
07. Asta – My story
08. Sergey Grigoryan – I am yours

Szwecja – zakończył się ostatni, czwarty półfinał szwedzkich preselekcji Melodifestivalen 2007. Jak co tydzień, do finału awansowało dwoje uczestników, kolejna dwójka weszła zaś do rundy drugiej szansy. Oto wyniki:

Do finału awansowali:

01. Sarah Dawn Finer – I remember lover
02. Andreas Johnson – A little bit of love

Do rundy drugiej szansy weszli:

03. Magnus Uggla – För Kung och Fosterland
04. Sanna Nielsen – Vågar du så vågar jag

Litwa – drugi półfinał na Litwie zakończony. Kolejni artyści awansowali do finału, tym razem zostali nimi: Rūta Ščiogolevaitė, Saulės Kliošas, Mini-Me, Dove & Gerda i Augustė. Już za tydzień u naszych wschodnich sąsiadów rozegra się ostateczne, finałowe starcie. Długie i skomplikowane preselekcje litewskie dobiegną końca i poznamy reprezentanta tego kraju na Konkurs Eurowizji 2007.