armenulla.jpg

ARMENIA – dziś finał preselekcji narodowych przeprowadzono w Armenii. Dość zaskakująca jest pora jego transmisji w Europie Środkowej, lecz w samej Armenii przeprowadzony on został o godzinie 20:00 (17:00 w Polsce).
Reprezentantem Armenii został wokalista Hayko z piosenką „Anytime you need„. Jest to kolejny mężczyzna, po Andre, który reprezentować będzie ten kraj na Konkursie Eurowizji. Kompozycja jaką wykona w Helsinkach to spokojny utwór o miłości.
Same preselekcje armeńskie można pochwalić za poziom organizacyjny, prezentacja utworów, wyników oraz animacje zasługują na wysoką ocenę. Trochę inaczej ma się sprawa z poziomiem muzycznym, który niestety nie zachwycał, lecz jest to częste zjawisko w takich krajach jak Armenia, gdzie mieszkańcy mają całkiem odmienne gusta niż Europejczycy z innej części kontynentu.
Piosenkę armeńską w wersji live pobrać można TUTAJ !!!

motekrasia.jpg

CZARNOGÓRA – reprezentant, debiutującej na Eurowizji Czarnogóry, wybrany. Pierwsze, samodzielne preselekcje w tym kraju, dobiegły końca i Europa poznała kolejnego uczestnika Konkursu Eurowizji 2007. Reprezentantem Czarnogóry został Stevan Faddy z piosenką „Ajde Kroci„. Zwycięska kompozycja to dynamiczna popowa piosenka.
Stevan Faddy był od początku faworytem preselekcji. Jest on dosyć popularnym wokalistą w swojej ojczyźnie. W ubiegłym roku zajął 1. miejsce w półfinale czarnogórskim w preselekcjach Serbii i Czarnogóry do Konkursu Eurowizji 2006. Publika, idąc za ciosem, wybrała go tym razem na reprezentanta kraju najpierw w półfinale Eurowizji 2007, być może także i w finale.
Goścmi preselekcji czarnogórskich byli: reprezentantka Słowenii, Alenka Gotar oraz Koldun z Białorusi. Poza nimi zaprezentował się zespół No Name, który brał udział w Eurowizji 2005 w barwach Serbii i Czarnogóry.
Piosenkę czarnogórską pobrać można TUTAJ !!!