wybrali.jpg

IZRAEL – Izraelczycy wybrali już piosenkę jaką grupa Teapacks (reprezentnci Izraela) wykonają na majowej Eurowizji. Spośród czterech propozycji ostateczne zwycięstwo zdobyła kompozycja o tytule „Push The Button„.
Zwycięski utwór otrzymał maksymalną liczbę punków jurorów – 100/100 ! Również w głosowaniu widzów piosenka ta zdecydowanie zajęła miejsce pierwsze. „Push The Button” to mix różnych stylów muzycznych, od popu po rap. Wykonana jest w kilku językach. Grupa zadbała także o ciekawy występ sceniczny do swojej kompozycji, co mieliśmy okazję widzieć w czasie narodowych selekcji.
Teapacks będzie uczestniczył w półfinale Eurowizji 2007 i jeśli ich utwór spodoba się Europejczykom, to również i w finale. Piosenkę izraelską pobrać można TUTAJ !!!

szkoda.jpg

Czechy – Helena Vondrackova prawdopodobnie zrezygnuje z udziału w preselekcjach czeskich do Eurowizji 2007. Wokalistka, po dyskwalifikacji jej piosenki „Samba„, nie jest przekonana co do wystawienia nowej kompozycji, jaką ma być utwór „Ha Ha Ha„, który nie został odebrany zbyt optymistycznie przez europejskich fanów Eurowizji.
Nie jest jednak przesądzone, że Helena nie będzie walczyć o wyjazd na Eurowizję w barwach swej ojczyzny, Czech. Jeden z serwisów eurowizyjnych, Oikotimes.Com skontaktował się dziś z władzami Telewizji Czeskiej, która oznajmiła, że decyzja w sprawie wokalistki nie jest podjęta i ciągle prowadzone są negocjacje. Istnieje więc szansa, że Vondrackova zaprezentuje sie 10 marca w czeskich selekcjach narodowych. Władze czeskiej stacji zapewniają, że poinformują natychmiastowo o podejmowanych decyzjach na łamach swoich stron internetowych.

brytfanna.jpg

Wielka Brytania – wreszcie Europa poznała artystów, którzy wezmą udział w brytyjskich selekcjach do Eurowizji 2007. Niestety, lista nie zawiera popularnych nazwisk, o których wiele mówiono i spekulowano. Artyści, którzy walczyć będą o wyjazd do Helsinek w barwach Wysp Brytyjskich to:

- Big Bruvaz – Big Bro Thang
- Brian Harvey – I Can- Cindi – I’ll Leave My Heart
- Justin Hawkins & Beverlei Brown – They Don’t Make Them Like They Used To
- Liz McClarnon (zdjęcie) – Happy
- Scooch – Fly The Flag

Telewizja BBC ustaliła termin preselekcji na marzec. Szóstka, która znalazła się w ich finale to debiutanci lub artyści znani wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Wszystkie pogłoski o udziale wielkich gwiazd brytyjskiego rynku muzycznego, były więc fałszywe.
Wielka Brytania ma przywilej corocznego, bezpośredniego udziału w finale Konkursu Eurowizji.

***

Polska – serwis Eurowizja.Blog.PL chciał przeprosić za rozpowszechnienie złej wersji piosenki „Time to party„. Umieszczony tutaj link do rzekomej, nowej wersji utworu był fałszywy !
W ramach rekompensaty serwis publikuje 5 zdjęć związane z zespołem The Jet Set (przysłane przez samą grupę do Eurowizja.Blog.PL). Oto one:

1) The Jet Set na Cyprze
2) The Jet Set i Evridiki
3) Sasha i Koldun
4) The Jet Set w Madrycie
5) The Jet Set w Madrycie

Grecja – już dziś wieczorem poznamy tegorocznego reprezentanta Grecji na Konkurs Eurowizji 2007. O to miano walczą: Sarbel, Tamta i Christos Dantis. Goścmi specjalny muzycznego show będą: Dj Bobo, Mihai Traistariu, Elitsa Todorova, Dima Koldun i Evridki.
Transmisja tego wydarzenia od 21:00 na ERT Sat i na www.ert.gr.