dima_12.jpg

Rosja – rosyjski oddział magazynu Forbes podał w ostatnich dniach ranking najbogatszych gwiazd rosyjskiego showbiznesu. Zestawienie dotyczyło aktorów, wokalistów i sportowców, a także ludzi telewizji. Pod uwagę wzięty został nie tylko stan majątkowy, ale także obecność w mediach.
Wysoką pozycją pochwalić może się reprezentant Rosji z Konkursu Eurowizji 2006, Dima Bilan, który obecnie rozpoczyna międzynarodową karierę. Stan majątkowy wokalisty to 4,1 miliona dolarów. Dwie pozycje dalej z dorobkiem 3,5 miliona dolarów uplasowała się Ałła Pugaczeva – reprezentantka Rosji z Konkursu Eurowizji 1997, wielka rosyjska diva. Grupa t.A.T.u. zajęła tylko 36 pozycję ze stanem konta 1,4 miliona dolarów (grupa w roku ubiegłym zajmowała 6 miejsce). „Nie robiłyśmy nic specjalnego, aby znaleźć się w tym rankingu. Prawda jest taka, że nas to nie obchodzi. Wiemy, że jesteśmy najpopularniejszym zespołem rosyjskim na świecie„- powiedziały Julia Volkova i Lena Katina.

Izrael – izraelska stacja telewizyjna IBA, mimo niepowodzeń na Konkursie Piosenki Eurowizji w ostatnich latach chce wziąć udział w dwóch innych projektach związanych z tym konkursem. Od roku 2008 Izrael ma być czynnym uczestnikiem Konkursu Eurowizji dla Dzieci i Konkursu Eurowizji dla Tancerzy. Zainteresowanie obiema imprezami jest duże, dlatego IBA na żywo transmitować będzie te wydarzenia, mimo że nie bierze w nich udziału. Yoav Ginay, głowa działu rozrywki w izraelskiej stacji IBA twierdzi, że to bardzo ważne aby Izrael nie rezygnował z takich imprez. Pewne więc jest, że grono uczestników przynajmniej jednego z tych dwóch konkursów, a mianowicie Konkursu Eurowizji dla Tancerzy, będzie się powiększać.

Grecja – Anna Vissi przygotowuje swój nowy album. Reprezentantka Grecji m.in. z Eurowizji 2006 współpracuje obecnie ze swoim byłym mężem, Nikosem Carvelasem, który jest kompozycotem nowych piosenek wokalisty. Anna oznajmia jednak, że nie tylko Nikos stworzy jej płytę, ona sama chce napisać kilka kompozycji, aby nadać swojemu krążkowi „osobistego akcentu”. Piosenkarka przyznaje, że nowy album będzie dla niej bardzo ważny, ponieważ minęło już sporo czasu od wydania ostatniej płyty. Nowe dzieło Anny ma mieć nieco rockowy charakter, nie zabraknie tam jednak również tradycyjnych brzmień, do których przyzwyczaiła nas wokalistka. W ramach promocji płyty Anna Vissi zagra duży koncert w Atenach w zimie tego roku.