f7f46830fd5017d7b6f5f8b91ab43b1d.jpg

Europa – wielu artystów wykorzystuje porę letnią do odbywania swoich tras koncertowych w różnych krajach. Nie próżnują również uczestnicy tegorocznej, ale i poprzednich konkursów Eurowizji. Wielu z nim konkurs ten otworzył drzwi do większej popularności.
Pracowity wrzesień zanotuje pewnie Anna Vissi, która właśnie w tym miesiącu wyda swoją kolejną płytę i odbędzie serię koncertów w ramach promocji krążka. Dalsze plany wokalistki są jeszcze ciekawsze, bowiem Anna planuje na październik 2008 wielkie tournee po Australii. W niedługim czasie piosenkarka pokaże się też w sławnej Covent Garden Hall w Londynie.
Wszyscy pamiętają pewnie laureatów drugiego miejsca na Konkursie Eurowizji 2003. Byli to oczywiście Urban Trad z Belgii. Muzycy Ci również nie odpoczywają. Na początku tego tygodnia koncertowali we Francji, co jest dużym wyczynem, jak na stosunek francuskiej społeczności do artystów z Eurowizji. W ostatnich tygodniach Urban Trad pojawił się również na festiwalach i koncertach w Stanach Zjednoczonych, Czechach, Hiszpanii, Holandii, Danii czy Wielkiej Brytanii.
Również tegoroczny reprezentant Niemiec, Roger Cicero pokaże się publiczności na dwóch koncertach. Po rozczarowującym 19. miejscu wokalisty spodziewać można się było czego innego, ale jak widać muzyk nie zamierza przejmować się porażką. Rogera czekają obecnie dwa koncerty w trakcie kończących się wakacji oraz wrześniowe występu w Kölnie i innych niemieckich miastach.
Ciągle nie gaśnie zachwyt hiszpańskich nastolatek nad grupą D’nash, która reprezentowała swój kraj na Eurowizji 2007. Zespół po występie na konkursie zyskał wielu fanów w swej ojczyźnie, co pozwoliło na organizację trasy koncertowej. Na przełomie sierpnia i września D’nash da przynajmniej 7 koncertów, m.in. w Madrycie czy Maladze.
Turecka grupa Athena (reprezentanci Turcji z Eurowizji 2004) już 9 września 2007 wystąpią na „Istanbul Limelight Festival” w Londynie. Impreza ta prezentować będzie jakże bogatą tradycję muzyki tureckiej, w wydarzeniu wezmą udział sławy tureckiej sceny. Formacja Athena ma ostatnio bardzo wiele wspólnego z Londynem. Grupa nagrywała w tym mieście swój ostatni, anglojęzyczny album.

Szwecja – dwa lata po rozpadzie znanej szwedzkiej grupy Alcazar, przyszła pora na ich reaktywację. Skład „nowego” Alcazaru ma być znacznie zmieniony. W zespole pozostaną Andreas i Tess. Jako trzecia do grupy dołączy całkiem nowa wokalistka o imieniu Lina. W formacji zabraknie więc Annikafiore i Magnusa Carlssona. Zarówno dawny skład grupa Alcazar, jak i Lina brali udział w preselekcjach szwedzkich do Konkursu Eurowizji. Alcazar wystartował w nich w latach 2003 i 2005, ich preselekcyjne piosenki stały się potem wielkimi hitami w Szwecji i nie tylko. Lina natomiast uczestniczyła w selekcjach szwedzkich w latach 2002 i 2003.