87590dac3eb5a9483236f3019b57db68.jpg

Turcja – Sertab Erener, zwyciężczyni Konkursu Eurowizji 2003 obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności artystycznej. Wokalistka, która działa głównie na tureckim rynku muzycznym, już niebawem wyda z tej okazji swój kolejny album. 11 września nastomiast Sertab wystąpi w İstanbul Harbiye, gdzie da wielki koncert dla swoich fanów – ma być on prezentacją największych hitów wokalistki.
Na koncercie w İstanbul Harbiye wraz z Sertab wystąpią inne wielkie gwiazdy tureckiej sceny muzycznej. Pojawią się tam Sezen Aksu, Levent Yüksel, Demir Demirkan, Nil Karaibrahimgil i Fahir Atakoğlu. Sama Sertab zapowiada, że uczestnictwo w koncercie będzie niezapomnianym przeżyciem.
Najnowszy album Sertab Erener nosić będzie tytuł „Painted on water”. Będzie to zbiór 14 piosenek osadzonych w tradycji tureckiej. Płyta tworzona była w Los Angeles, spodziewać możemy się więc wysokiego poziomu nagranych kompozycji. Podsumowując swoją 15-letnią karierę Sertab nie zapomina o Konkursie Eurowizji, który, jak sama twierdzi, otworzył jej drzwi do międzynarodowej kariery. Najbliższe plany piosenkarki to promocja nowego albumu. Oprócz tego Sertab przyznaje, że chciałaby otrzymać nagrodę Grammy właśnie za krążek „Painted on water”.

Polska – intensywne ćwiczenia przed Konkursem Eurowizji dla Tancerzy 2007 odbywa para Kasia Cichopek i Marcin Hakiel. Nasi reprezentanci codziennie trenują po 6 godzin. W celu promocji Kasia i Marcin nagrali także teledysk reklamujący ich taneczne umiejętności.
Na Konkursie Eurowizji dla Tancerzy 2007, który odbędzie się 1 września 2007 polska para zaprezentuje dwa tańce. Będą nimi cha-cha i freestyle z elementami samby i rumby. Jeśli chodzi o innych reprezentantów to rumbę zaprezentuje też para rosyjska. Już niebawem poznamy ostatnie trzy pary, które wezmą udział w konkursie. Będą nimi reprezentanci Litwy, Finlandii i Danii.

Polska – jak pewnie wszyscy czytelnicy Eurowizja.Blog.PL zauważyli dziś nie podane zostały wyniki kolejnej rundy w naszym plebiscycie na najlepsze eurowizyjne piosenki (patrz sondy po prawej stronie serwisu). Głosowanie w tym etapie zostaje przedłużone aż o dwa tygodnie, a to za sprawą przerwy jaka będzie trwała przez ten czas w serwisie. Rezultaty tego etapu podane zostaną dopiero 2 września. Utrudnienia te spowodane są wyjazdem na wakacje. W tym czasie na stronie nie pojawią się także nowe newsy.
Przy okazji warto zaapelować do wszystkich czytelników, aby podpisali się pod petycją dotyczącą Tatiany Okupnik i jej nowego singla z płyty „On my own”. O akcji przeczytać możecie TUTAJ.