juz_dzis.jpg

TANECZNY KONKURS EUROWIZJI – TO JUŻ DZIŚ:
Już dziś, dokładnie od godziny 21:00 program TVP 2 połączy się na żywo z Londynem, gdzie odbędzie się pierwsza edycja Konkursu Eurowizji dla Tancerzy. Organizatorem konkursu jest brytyjska stacja BBC. O miano zwycięzcy walczyć będą pary z 16 krajów Europy. Na parkiecie pojawią się reprezentanci takich krajów jak: Polska, Austria, Dania, Finlandia, Niemcy, Grecja, Irlandia, Litwa, Holandia, Portugalia, Rosja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina i Wielka Brytania. Jak wiadomo już od wielu dni, polskimi reprezentantami będą Kasia Cichopek i Marcin Hakiel. Pełna lista uczestników Eurowizji dla Tancerzy 2007 prezentuje się następująco:

01. Szwajcaria: Denise Biellmann & Sven Ninnemann (zdjęcie)
02. Rosja: Maria Sittel & Vladislav Borodinov (zdjęcie)
03. Holandia: Alexandra Matteman & Redmond Valk (zdjęcie)
04. Wielka Brytania: Camilla Dallerup & Brendan Cole (zdjęcie)
05. Austria: Kelly Kainz & Andy Kainz (zdjęcie)
06. Niemcy: Wolke Hegenbarth & Oliver Seefeldt (zdjęcie)
07. Grecja: Ourania Kolliou & Spiros Pavlidis (zdjęcie)
08. Litwa: Gabrielë Valiukaitë & Gintaras Svistunavicius (zdjęcie)
09. Hiszpania: Amagoya Benlloch & Abraham M. Fernandez (zdjęcie)
10. Irlandia: Nicola Byrne & Mick Donegan (zdjęcie)
11. Polska: Katarzyna Cichopek & Marcin Hakiel (zdjęcie)
12. Dania: Mette Elkjær & David Jørgensen (zdjęcie)
13. Portugalia: Sónia Arújo & Ricardo Silva (zdjęcie)
14. Ukraina: Yulia Okropiridze & Illya Sydorenko (zdjęcie)
15. Szwecja: Cecilia Ehrling & Martin Lidberg (zdjęcie)
16. Finlandia: Katja Koukkula & Jussi Väänänen (zdjęcie)

POLSKA PARA LICZY NA FANTASTYCZNĄ PRZYGODĘ:
Kasia Cichopek i Marcin Hakiel przygotowali dwa tańce, które zaprezentują europejskiej widowni. Będą to cha-cha oraz freestyle z elementami rumby i samby. Polska para zatańczy do pioseneki „Sway” Michaela Buble oraz do hitów Rickiego Martina.
Tak naprawdę to chcę przeżyć fantastyczną przygodę. Na 16 krajów, które zgłosiły swój udział w konkursie, osiem wystawia pary turniejowe. Czy możemy się z nimi porównywać? Przecież nie! Bo ja nigdy nie przeskoczę kilkunastu lat treningu, które mają za sobą zawodowi tancerze. Ja chcę tylko pokazać, że tańczyć można się nauczyć, że to kwestia czasu i chęci. Mamy nadzieję, że widzowie nas polubią. Zresztą w konkursie startują Rosja i Ukraina, więc liczymy na głosy sąsiadów” – komentuje Kasia Cichopek w „Tele Tygodniu”.
Nam, Polakom pozostaje trzymanie kciuków za naszych reprezentantów. Miejmy nadzieję, że uczucie namiętności jakie towarzyszy ich prywatnemu życiu, przełoży się na taniec i spodoba się Europejczykom. Wszystkich czytelników serwisu Eurowizja.Blog.PL zapraszam przed telewizory już o 21:00, życząc niezapomnianych wrażeń!